• Projekt – „ Z wizytą na Olimpie”

Uczniowie 5 klasy już kolejny raz wcielili się w role greckich bogów. Wszystko za sprawą projektu realizowanego w ramach zajęć języka polskiego. Projekt był podsumowaniem spotkań z epoką starożytną na lekcjach historii oraz języka polskiego. Każdy z uczestników przygotował stosowny strój oraz atrybuty wybranego boga. Zadaniem uczniów było również dokonanie prezentacji swojej postaci.

• KONKURS PIOSENKI The Voice Of School

Dnia 12 kwietnia nasze uczennice Aleksandra Gugała z klasy 8 i Monika Grzebyk z klasy 6, wzięły udział w wojewódzkim konkursie piosenki obcojęzycznej przygotowanym przez szkołę podstawową w Babicy. To już kolejny konkurs na którym zaprezentowały swój talent muzyczny. Zarówno śpiew jak i język angielski były na bardzo wysokim poziomie. Ola wykonała utwór Adele „Skyfall” i zdobyła trzecie miejsce. Monika śpiewała piosenkę Celine Dion „My heart will go on” i zdobyła wyróżnienie.

• Dzień Ziemi

„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas”. Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem tego święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Z tej okazji nasze przedszkolaki wzięły udział w różnych zabawach z ekologią w tle. Podczas zabaw eksperymentowały, oglądały film edukacyjny, segregowały śmieci do koszy w odpowiednich kolorach, przeszły przez ścieżkę sensoryczną. Wykonały również ciekawe prace plastyczne grupowo oraz indywidualnie.

• Sukces naszych uczniów

Z przyjemnością informujemy o sukcesie naszych uczniów biorących udział w konkursie „Stawiam na zielone”. Konkurs zorganizowany został przez Zespól Szkół Energetycznych w Rzeszowie we współpracy ze Stowarzyszeniem Elektryków Polskich pod honorowym patronatem prezydenta miasta Rzeszowa i Podkarpackiego Kuratorium Oświaty.

• PRZEDSZKOLNA SPARTAKIADA

12 kwietnia przedszkolaki wzięły udział w spartakiadzie, w której sprawdzali swoje umiejętności sportowe. Zespoły dały z siebie wszystko w konkurencjach m.in. rzut woreczkami do celu, bieg, skoki w workach, slalom z piłką czy bieg z piłeczką na łyżce. Na zakończenie odbył się pokaz baniek mydlanych. Atmosfera była wspaniała, pogoda dopisała, a na twarzach dzieci gościł uśmiech. Za udział w zawodach drużyny otrzymały drobne upominki.

• Lekturowe  lapbooki

Lapbooki to tzw. „książki stworzone na kolanie”. Jest to ciekawe narzędzie, które może urozmaicić naukę nawet trudnych zagadnień. To ciekawy i innowacyjny pomysł na powtórzenie lektury, który aktywizuje większość zmysłów, a tym samym urozmaica przebieg lekcji języka polskiego Uczniowie 6 klasy zaprezentowali własne lapbooki na temat wybranej lektury. Wykazali się niezwykłą kreatywnością, starannością, umiejętnością projektowania graficznego.

• Już wkrótce

Strona jest w trakcie tworzenia