Aktualności

        • Zamykanie w bańca mydlanej
          • Zamykanie w bańca mydlanej

          • Zamykanie w bańce to jedna z tych aktywności, kiedy dzieci są bardzo skupione i podekscytowane. Nasze przedszkolaki uwielbiają tą zabawę.


            A. Pasternak- Jarosz
            E. Grygiel

        • Maluchy zostają ogrodnikami!
          • Maluchy zostają ogrodnikami!

          • Ciepłe dni to idelana pora na zorganizowanie warsztatów na świeżym powietrzu. Przedzkolaki z grupy młodszej rozłożyły sadzonki lawendy, ziemię, duże doniczki oraz grabki i łopatki w ogrodzie przedszkolnym. Ogromną frajdą okazało się być samo nasypywanie ziemi do doniczek, przesadzanie sadzonek oraz ich podlewanie. Obcowanie z przyrodą oraz nauka przez działanie i zabawę to wspaniałe połączenie.

            A. Pasternak- Jarosz

            E. Grygiel

        • PIANA PARTY
          • PIANA PARTY

          • Przedszkolaki uwielbiają zabawy na świeżym poietrzu. Tym razem w naszym przedszkolu odbyła się Piana party! To była świetna zabawa!


            M. Dryja
            E. Grygiel
            A. Pasternak-Jarosz

        • Poznajemy włoską pizzę – warsztaty kulinarne
          • Poznajemy włoską pizzę – warsztaty kulinarne

          • Podczas dzisiejszych zajęć dzieci wyruszyły w niezwykłą podróż do słonecznych Włoch, aby poznać jedno z najbardziej znanych dań na świecie – pizzę. Dowiedziały się, skąd pochodzi to popularne danie, jakie są jego najważniejsze składniki oraz dlaczego pizza stała się symbolem włoskiej kuchni. Największą atrakcją zajęć była część praktyczna. Mali kucharze samodzielnie przygotowali ciasto, poznając jego podstawowe składniki oraz etapy powstawania. Następnie każdy stworzył własną pizzerinkę, wybierając ulubione dodatki i komponując niepowtarzalne smaki.

            M. Dryja 

            P. Warzybok

        • Wycieczka uczniów klas I–III do Medyni Głogowskiej do Ośrodka Garncarstwa
          • Wycieczka uczniów klas I–III do Medyni Głogowskiej do Ośrodka Garncarstwa

          • Uczniowie naszej szkoły 8 czerwca 2026 roku wzięli udział w wyjątkowej wycieczce do Medyni Głogowskiej – miejscowości słynącej z wieloletnich tradycji garncarskich, gdzie dawniej funkcjonowało kilkadziesiąt warsztatów i pieców do wypalania glinianych naczyń.

            Podczas pobytu odwiedziliśmy Zagrodę Garncarską, gdzie uczniowie uczestniczyli w dwugodzinnych warsztatach. Pod okiem instruktorów dzieci własnoręcznie wykonywały piękne, ozdobne miski – pracując zarówno przy stolikach, jak i na kole garncarskim. Z gliny powstawały także figurki, dzbanki i inne kreatywne formy. Wykonane własnoręcznie prace uczniowie zabrali ze sobą do domu jako pamiątkę.

            Następnie uczniowie zjedli śniadanie i udali się na zwiedzanie osady. Mieli okazję zobaczyć cztery zabytkowe chałupy garncarzy z XIX wieku, a także tradycyjne piece do wypalania ceramiki, w których temperatura dochodziła nawet do 1000°C. Dzieci poznały historię garncarstwa w Medyni, obejrzały film edukacyjny oraz podziwiały glinianą mozaikę przedstawiającą rozmieszczenie całej osady garncarskiej, a szczególnie pieców.

            Na zakończenie wycieczki uczniowie zakupili pamiątki wykonane z gliny. Był to dzień pełen wrażeń, nowych doświadczeń i radości. Wszyscy wrócili do domu uśmiechnięci i zadowoleni.

            B. Pięta

        • Pasowanie na czytelnika kl. 1
          • Pasowanie na czytelnika kl. 1

          • 12 maja 2026r. odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I. 

            Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.     

            A. Iskrzycka