• Świetny występ Adama w zawodach wojewódzkich

• W dniu 28.09.2023 na stadionie MOSiR w Stalowej Woli odbyły się Mistrzostwa Województwa SZS w Lekkiej Atletyce w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Bardzo dobrze zaprezentował się w nich uczeń naszej szkoły Adam Dubis zajmując V miejsce w konkurencji skoku wzwyż. Zawody były bardzo wyrównane. Pięciu zawodników z pierwsze szóstki zakończyło konkurs na takiej samej wysokości. Adam dwukrotnie pobijał swój rekord życiowy, który od tej pory wynosi 155 cm. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W. Hałys

• Z „Karpatką” na wyciągnięcie ręki.

•       27 września 2023r uczniowie klas 7-8 wraz z wychowawcami odwiedzili niezwykłe miejsce : budowę tunelu w ciągu drogi S-19.  Podczas wizyty na placu budowy pracownicy w bardzo przystępny sposób przedstawili dzieciom sposób w jaki zostanie wydrążony  tunel. Ogrom inwestycji, precyzja z jaką wykonywana jest ta konstrukcja wywarła na młodzieży ogromne wrażenie. Z bliska zobaczyli szereg maszyn wspomagających proces drążenia tunelu. Największą atrakcją była możliwość oglądania z bardzo bliska „Karpatki”- maszyny, która będzie wiercić z ogromną mocą tunel. Wizyta na placu budowy w Babicy na pewno dostarczyła uczniom wielu emocji i wrażeń. Być świadkiem tego, jak powstaje tak ważna i skomplikowana konstrukcja, to z pewnością fascynujące doświadczenie, które zostanie w pamięci na długie lata. Szczególne podziękowania składamy Panu Szymonowi Kurzydle, który zorganizował wyjazd i otoczył opieką naszą młodzież w Babicy.

J. Wilk

• Sportowy sukces naszego ucznia

• W dniach 20 i 21 września 2023 roku odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w lekkoatletyce na stadionie Rzeszowie w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Igrzysk Dzieci. To prestiżowe wydarzenie sportowe zgromadziło utalentowanych lekkoatletów z różnych szkół naszego powiatu, którzy rywalizowali o tytuły mistrza i mistrzyni powiatu w różnych konkurencjach.

W IMS w konkurencji skoku wzwyż pierwsze miejsce zdobył Adam DubisW nagrodę będzie reprezentował nasz powiat na Wojewódzkich Mistrzostwach w  Stalowej Woli. Jest to ogromny sukces sportowy, który wymagał ciężkiej pracy, determinacji i talentu. Gratulujemy.

W. Hałys

• Dzień Przedszkolaka

• 20 września dzieciaki z naszego przedszkola obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Najpierw dzieci z pomocą nauczycieli przygotowały swoje ulubione smakołyki. Następnie korzystając z pięknej pogody spędziły czas na świeżym powietrzu, uczestnicząc w licznych konkurencjach sportowych. Nie zabrakło tańców przy muzyce oraz seansu bajowego z popcornem.Dzień Przedszkolaka dostarczył kolejnej okazji do świętowania oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

M. Dryja

E.Grygiel

P.Żegleń

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• 15 września przedszkolaki z naszego przedszkola obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki.

Celebrowanie Dnia Kropki w przedszkolu ma na celu promowanie kreatywności, wyobraźni i indywidualnego wyrażania się dzieci poprzez sztukę i zabawę. To wspaniały sposób na rozwijanie umiejętności dzieci i zachęcanie ich do eksperymentowania z różnymi formami twórczości.

Monika Dryja Ewelina Grygiel Patrycja Żegleń

• Pierwsze dni już za nami

• Wakacyjnej sielanki minęła już pora. Radośnie ogłaszamy- WRACAMY DO PRZEDSZKOLA! Pakujemy do szafy letnie ubrania, bo jesień powoli już nas dogania. Czekają koledzy, koleżanki, Panie w przedszkolu, klocki, przytulanki. Przed nami kolejny wspaniały rok, WITAJ PRZEDSZKOLE tęskniliśmy, że szok! Z uśmiechem na twarzy witamy nowy rok przedszkolny korzystając z zabawy na świeżym powietrzu.

M. Dryja
                                                                                                                                                                            E.Grygiel