• Dogoterapia w naszym przedszkolu

• Nasze przedszkolaki razw miesiącu uczestniczą w zajęciach z dogoterapii. Zajęcia z psem poprawiają komunikację, wzbogacają słownictwo. Dzieci przełamują lęki, rozwijają funkcje poznawcze, stymulują zmysły oraz ćwiczą koncentrację. Dogoterapia uczy samodzielności i odpowiedzialności za siebie i psa.

P.Żegleń

• "Jesienna ścieżka sensoryczna"

• Stymulacja sensoryczna zapewnia bogate doznania, pobudzając zmysły dotyku, wzroku i równowagi. Różnorodne faktury, materiały i kształty angażują zmysły dziecka, wspierając jego rozwój sensoryczny. Ścieżka pozawala rozwijać wyobraźnię dotykową, która jest niezbędna do prawidłowego poznawania świata przez dziecko. Spacer po wyznaczonej trasie sprawił dzieciom mnóstwo radości.

P.Żegleń

• „Ludzie ludziom zgotowali ten los”  Śladami Naszego Patrona –wycieczka do Auschwitz-Birkenau
          • „Ludzie ludziom zgotowali ten los” Śladami Naszego Patrona –wycieczka do Auschwitz-Birkenau

•   Zgodnie z tradycją naszej szkoły  uczniowie najstarszych klas, tym razem wspólnie z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej w Straszydlu odwiedzili miejsce śmierci bł. ks. J. Kowalskiego - Były Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny i Zagłady Auschwitz-Birkenau. Wizyta w Auschwitz była okazją do poznania historii i tragicznych wydarzeń związanych z Holocaustem, ale również szansą na refleksję i uczczenie pamięci ofiar. Dla młodzieży była doświadczeniem poruszającym i przytłaczającym, pozwalającym na bezpośredni kontakt z okropnościami II wojny światowej. Uczniowie w skupieniu wysłuchali szczegółowych informacji na temat historii obozu, liczby ofiar oraz codziennej rzeczywistości, z jaką musieli zmagać się więźniowie. Wizyta w Auschwitz-Birkenau była wyjątkowym doświadczeniem, które pozwala na zrozumienie i upamiętnienie tragicznej historii  osób tam przebywających oraz upominanie się o znaczenie pokoju, tożsamości i godności ludzkiej. Przejście przez autentyczny teren byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady to nie tylko cenna lekcją historii, ale też ważne osobiste doświadczenie. Po wizycie w Oświęcimiu młodzież zwiedziła Muzeum Dom Rodzinny św. Jana Pawła II w Wadowicach oraz Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny  w tym mieście. Nie mogło zabraknąć zakupu papieskich kremówek. Uczniowie zmęczeni ale zadowoleni i pełni wrażeń wrócili późnym wieczorem do domów.

J. Wilk

• Jesień w słoikach

•

Przedszkolaki wykorzystały przyniesione do przedszkola różnorodne dary jesieni. Przekonały się, że każda pora roku daje nam twórcze możliwości. Z pomocą nauczycieli wykonały piękne ozdoby jesienne, które zabrały do swoich domów.

M. Dryja

• Odwiedziny strażaków z OSP Siedliska

• W dniu 20 października 2023 r. nasze przedszkole odwiedzili strażacy z OSP Siedliska. W czasie spotkania przedszkolaki miały okazję zdobyć nowe umiejętności oraz wiele cennych informacji. Poznały między innymi jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia oraz jak powiadomić służby ratownicze i udzielać pierwszej pomocy. Ogromnie dziękujemy Strażakom za odwiedziny w naszym przedszkolu.