Nasi uczniowie w obecnym roku szkolnym biorą udział w ogólnopolskim projekcie ph. "Emp@tyczna klasa".

Nasi uczniowie w obecnym roku szkolnym biorą udział w ogólnopolskim projekcie ph. "Emp@tyczna klasa".
Przedszkolaki z naszego przedszkola w tym roku uczestniczą w zajęciach rytmicznych oraz tanecznych. Dla dzieciaków oprócz świetnej zabawy to również aktywność niosąca za sobą wiele korzyści. Dzieci uczą się lepszej równowagi oraz koordynacji ciała. Ruch wpływa na ogólną sprawność, a także jest sposobem wyrażania siebie. Zajęcia taneczno-ruchowe ponadto usprawniają spostrzegawczość, koordynację wzrokowo-ruchową oraz orientację przestrzenną. Są czasem świetnej zabawy, a także integracji grup.
P.Łopatkiewicz
E.Grygiel
M.Dryja
W ramach realizowanego projektu nr FEPK.07.12-IP.01-0091/23 pn. Budujemy Przyszłość - Wiedzowy Impuls. Wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów szkół podstawowych na terenie Gminy Lubenia, nasza szkoła otrzymała następujące wyposażenie dydaktyczne:
Zestaw rytmiczny
Stroje do tańca
Zestaw wyposażenia podstawowego przyrodniczo ekologicznego w skład którego wchodzą:
Lupy podświetlane
Kompasy
Zestaw do badania okazów w terenie
Pudełka z 2 lupami i miarką do obserwacji okazów
Pakiet do badania zawartości azotanów w wodzie i glebie
Zestaw do badania powietrza w walizce terenowej
Zestaw do pobierania prób glebowych
Pomoc uczniowska do określania kierunku wiatru - Róża wiatrów
Zestaw do analizy wody z czerpaczem
Eksperymenty z wodą - zestaw doświadczalny z wyposażeniem laboratoryjnym
Biodegradacja – zestaw doświadczalny
Nakładka tablica magnetyczna
Przybory tablicowe magnetyczne na tablicy
Zestaw brył transparentnych z wyjmowanymi siatkami
Zestaw wielościanów prawidłowych, ostrosłupów i graniastosłupów
Wielkie bryły szkieletowe geometryczne kształty 3D zestaw
Zestaw brył obrotowych
Pianino cyfrowe
Gitara elektroakustyczna
Pompony do tańca
Zestaw do prowadzenia zajęć muzycznych
Obręcze gimnastyczne
Wstążki i kijki gimnastyczne
Monitor interaktywny 86 cali ze statywem
Projektor multimedialny
Radioodtwarzacz z bluetooth
Cyfrowa Pracownia Językowa - wyposażenie elektroniczne
Cyfrowa Pracownia Językowa - wyposażenie w meble
Zestaw oświetleniowy
Ścieżka edukacyjna dotycząca ekologicznego stylu życia (zestaw 8 urządzeń) wraz z montażem (posadowienie w terenie wraz z betonem)
Dzięki tym narzędziom, uczniowie będą mogli rozwijać swoje umiejętności i wiedzę
w nowoczesny i interaktywny sposób, a także zdobywać wiedzę poza murami szkoły, co wzbogaci ich doświadczenia i poszerzy horyzonty.
16 października br. uczniowie klas IV-VI wraz z wychowawcami wzięli udział w wycieczce szkolnej na Kielecczyznę.
Pierwszym punktem wycieczki było Centrum Nauki Leonarda da Vinci w Podzamczu, gdzie młodzi wzięli udział w ciekawych warsztatach przyrodniczych pt. „Pochłanianie, uwalnianie to UV promieniowanie”. Podczas tych zajęć sami mogli wykonać szereg doświadczeń dotyczących pojęcia luminescencji. Ponadto, zwiedzili naukową wystawę interaktywną, gdzie m.in. mieli możliwość przeglądnąć się w krzywym zwierciadle, zobaczyć na własne oczy działanie płuc, serca czy ludzkiego szkieletu. Mogli również zmierzyć pojemność swoich płuc i prędkość, jaką potrafią rozwinąć.
Następną atrakcją było zwiedzanie Jaskini Raj, która jest unikatowym obiektem krasowym w Polsce. Uczniowie mieli okazję na żywo zobaczyć bardzo dobrze zachowaną, bogatą, różnorodną szatę naciekową: stalaktyty, stalagmity, stalagnaty oraz perły jaskiniowe, a ponadto ślady obecności człowieka pierwotnego – Neandertalczyka oraz prehistorycznych zwierząt w postaci kości oraz narzędzi codziennego użytku. Była to jedyna w swoim rodzaju lekcja geografii i historii.
Po dniu pełnym naukowych wrażeń wszyscy bezpiecznie powrócili do domów.
B. Borowiec
W piątkowy poranek 18 października w naszym przedszkolu odbyły się wyjątkowe warsztaty pieczenia chleba. Przedszkolaki miały niepowtarzalną okazję poznać tajniki wypieku chleba, a także dowiedzieć się, jakie składniki są potrzebne do jego przygotowania. Dzieci mogły spróbować swoich sił w przygotowywaniu ciasta. Wspólnie mieszały składniki poznając sekrety tradycyjnych receptur. Dzięki warsztatom dzieci nie tylko nauczyły się, jak powstaje chleb, ale również miały okazję doświadczyć, jak ważne jest kultywowanie tradycji i szacunek dla pracy rąk ludzkich.
E. Grygiel
P. Żegleń
M. Dryja
I. Surówka
W jesienne przedpołudnie, 15 października, odbył się gminny konkurs recytatorski ph. „Z kolorowym kamykiem w dłoni” organizowany przez GBP w Lubeni, którego przedmiotem była twórczość rodzimej poetki Stanisławy Kopiec.
W naszej szkole wzięło w nim udział aż 27 uczniów, co cieszy, gdyż celem każdego konkursu recytatorskiego jest wzbudzanie zainteresowania poezją, rozwijanie uzdolnień recytatorskich uczniów i kształtowanie wrażliwości na piękno ojczystego języka.
Jury miało nie lada kłopot, ponieważ uczniowie klas I -VIII bardzo ładnie zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne. Po burzliwych naradach przyznano nagrody następującym uczniom z naszej szkoły:
klasy I-III: 1. miejsce - Tymoteusz Róg, 2. miejsce - Filip Barć, 3. miejsce - Antoni Mac.
klasy IV-VIII: 1. miejsce - Monika Grzebyk, Patryk Wojewódka, 2. miejsce - Zofia Dubis, 3. miejsce - Amelia Solecka.
Bardzo dziękujemy Jury, na czele z Panią Justyną Zimą - Dyrektor GBP w Lubeni, za stworzenie miłej i przyjaznej atmosfery podczas konkursu oraz merytoryczną ocenę.
M. Duda
Powered by aSc EduPage