• Dogoterapia

• We wtorek 28. lutego przedszkolaki po raz kolejny odwiedził ich ulubiony piesek Porto. Podczas zajęć dogoterapi dzieci uczą się jak właściwie zachowywać się w obecności psa.

• Dzień dinozaura

• 27 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dinozaura. Święto to stało się doskonałą okazją do przybliżenia dzieciom informacji o prehistorycznych zwierzętach. Dinozaury to stworzenia, które od dawna fascynują najmłodszych, dlatego w poniedziałek dzieci przyszły ubrane do przedszkola  na zielono. Dzieci bardzo chętnie rozmawiały o zielonych stworach, wycinały, układały i różnicowały dinozaury.

• Zdrowe deserki

• W piątkowy poranek przedszkolaki z grupy młodszej wykonały zdrowe deserki. Mali kucharze przygotowali jogurty z płatkami śniadaniowymi oraz z kolorowymi posypkami. Samodzielnie przygotowany posiłek smakował dzieciom wybornie.

• Próba przed Egzaminem Ósmoklasisty

• W dniach 21-23 lutego nasi Ósmoklasiści przystąpili do Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Miał on na celu zapoznanie uczniów z formułą przeprowadzania egzaminu od strony "technicznej", a także zdiagnozowanie, nad jakimi zagadnieniami należy jeszcze popracować. Mamy nadzieję, że dzięki tej próbie uczniowie podejdą do właściwego egzaminu z większą pewnością, mniejszym stresem i dobrze przygotowani. Tegoroczny Egzamin Ósmoklasisty odbędzie się w dniach 23-25 maja.

B. Borowiec

• Dzień Babci i Dziadka

• Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać występu. Babcie i Dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym.

A. Leniart

• Dzień kota

• 17 lutego uznany jest dniem kota. Kot to jedno z najpopularniejszych domowych zwierząt uwielbianych przez dzieci. Przedszkolaki z radością wzięły udział w obchodach tego nietypowego święta. Dzieci chętnie zakładały kocie przebrania, przytulały kotka - misia, piły mleko bez używania rąk, wykonały pracę plastyczną oraz słuchały ciekawostek o kotach.