• Przedstawienie "Przygody Koziołka Matołka"

• „W Pacanowie kozy kują

więc Koziołek, mądra głowa,

błąka się po całym świecie,

aby dojść do Pacanowa.

Właśnie nową zaczął podróż,

by ją skończyć w Pacanowie.

A co przeżył i co widział - bajka wszystko wam opowie”.

W piątkowe przedpołudnie 22 marca przedszkolaki z grupy starszej oraz uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w przedstawieniu pt. „Przygody Koziołka Matołka". Koziołek wyruszył w podróż do Pacanowa, przemierzał różne kraje, spotykał różne postacie i przeżywał mnóstwo ciekawych przygód.

• Konkurs Plastyczny "Kapelusz Pani Wiosny"

•

W marcu w naszym przedszkolu odbył się konkurs plastyczny. Przedmiotem konkursu było wykonanie nakrycia głowy dla Pani Wiosny. Otrzymaliśmy mnóstwo prac. Poziom konkursu był bardzo wysoki, prace wyróżniały się pomysłowością, estetyką wykonania, różnorodnością wykorzystanych materiałów. Jury, po długich obradach, wyłoniło laureatów w dwóch grupach wiekowych. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

• Pierwszy Dzień Wiosny!

• 21 marca nasze przedszkolaki obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny. To doskonała okazja, aby wspólnie świętować nadejście tej pięknej pory roku. W tym dniu wszyscy bawili się doskonale. Były tańce, śpiew, zabawy. Przedszkolaki chętnie rozwiązywały wiosenne zagadki, rozpoznawały i układały według kodów – kwiaty, zwiastuny wiosny. Jednak największą atrakcją  był spacer po najbliższej okolicy, spotkanie z Panami Strażakami i palenie Marzanny. Podczas przemarszu dzieci bacznie obserwowały piękno budzącej się do życia przyrody, wypatrywały pączków na drzewach, pierwszych kwiatów. Przywoływały Wiosnę głośnymi okrzykami i piosenkami. Ten dzień z pewnością był dla każdego przedszkolaka radosnym i niezapomnianym wydarzeniem!

M. Dryja

• „GÓRA GROSZA” 2023/2024 ZAKOŃCZONA !

• ZEBRALIŚMY BARDZO DUŻĄ KWOTĘ!!!

PODCZAS  SZKOLNEJ  AKCJI  ZEBRANO  -  972,34 zł

Najwięcej pieniędzy zebrali uczniowie następujących klas:

1. KLASA  III  -  394,75 zł    ( śr. 21 zł na ucznia)  I miejsce
            2. KLASA  VIII -   101,85 zł ( śr. 17 zł na ucznia)   II miejsce
            3. KLASA  VII  - 121,53 zł   ( śr. 8,10 zł na ucznia)  III miejsce

Uczniowie tych klas zostali  obdarowani słodkimi nagrodami.

WSZYSTKIM UCZNIOM I RODZICOM DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W AKCJI

I WSPARCIE  RODZINNYCH DOMÓW DZIECKA.

M. Duda

Opiekun  Samorządu Szkolnego

• Dzień Kobiet

• Święto Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. Dzień Kobiet, który corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Wiele radości sprawiły dziewczynkom przygotowane specjalnie dla nich zabawy muzyczno-taneczne, własnoręczne tworzenie biżuterii, sesja zdjęciowa oraz stylizacja fryzur. Chłopcy zaś z wielką ochotą przygotowali laurki dla swoich ukochanych Mam.

P. Żegleń

• Z wizytą w Domu Seniora „Pogodna Dolina”

• 7 marca przedszkolaki z grupy starszej wybrały się z wizytą do Domu Seniora „Pogodna Dolina”. Celem naszego spotkania było przedstawienie programu artystycznego pt. „Wielka podróż z babcią i dziadkiem”.  Nasi mali aktorzy po raz kolejny zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie. Takie międzypokoleniowe działania przynoszą wiele korzyści: wzmacniają więzi w społeczności lokalnej, wzbogacają procesy uczenia się zarówno dzieci, jak i osób starszych, a przede wszystkim dają radość obu stronom. Wizyta w Domu Seniora była dla przedszkolaków wartościową lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości, jaką trzeba okazywać osobom starszym.