• Egzaminacyjne wprawki

• W dniach 21, 22 i 23 lutego br. nasi uczniowie przystąpili do Próbnego Egzaminu Ósmoklsisty. Zmierzyli się z arkuszami z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Była to dla nich kolejna okazja do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności, a także do zapoznania się z "techniczną" stroną egzaminu. Zwłaszcza, że właściwy egzamin coraz bliżej, bo już 14-16 maja br.

B. Borowiec

• Walentynki

• „Love is in the air...”. Miłość, przyjaźń, życzliwość i uśmiech - to hasła przewodnie dzisiejszego dnia, które powinny na stałe zagościć w każdym z nas. Nasze sale przepełnione były uśmiechem, radością, dobrą muzyką i wspólną zabawą. Dzisiejszego dnia nasze przedszkolaki wyruszyły również na wspólną wycieczkę na Musical pt. „Królowa Śniegu”, który umożliwił poznanie palety ludzkich wartości doświadczając dobra, jednocześnie w bezpieczny sposób obcując ze złem.

Monika Dryja

Patrycja Żegleń

Ewelina Grygiel

• Spotkanie z podróżnikiem grupy TRZASK

•    24 stycznia 2024 roku w naszej szkole gościliśmy  podróżnika Macieja Krasa z grupy ,,Trzask'', który zabrał nas w podróż po Tajlandii. Prelegent w sposób bardzo obrazowy przedstawił swoje wrażenia z pobytu w tym niezwykle ciekawym państwie. Zainteresowanie uczniów szczególnie wzbudziła prezentacja strojów folklorystycznych. Uczniowie dowiedzieli się, że w Tajlandii nie wolno zginać banknotów z  podobizną króla, kraj przypomina kształtem głowę słonia, a  stolica  Bangkok to najdłuższa nazwa miasta na świecie oraz Tajowie to najbardziej uśmiechnięci ludzie na świecie. Podróżnik prezentował rekwizyty przywiezione z podróży: bambus, stroje folklorystyczne, obręcze noszone przez kobiety na szyjach, a nawet odchody słonia z których wytwarza się papier. Spotkanie było bardzo ciekawą lekcją geografii.

J.Wilk

• Bal karnawałowy

• Karnawał to czas balów i tanecznej zabawy. Uczniowie klas 1-3 oraz przedszkolaki w tym roku również mieli okazję do karnawałowych szaleństw oraz wspólnej integracji. 23 stycznia sala gimnastyczna naszej szkoły zamieniła się w bajkową salę taneczną.   Wszyscy doskonale bawili się w rytmach ulubionej muzyki. Uczestnicy z dumą prezentowali swoje kolorowe stroje. Zabawę karnawałową poprowadziły animatorki z grupy "ANIMISIE".

• Konkurs Kolęd i Pastorałek

• W dniu 18 stycznia 2024 r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek. Wydarzenie miało miejsce w Niepublicznym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sołonce.

Nasi utalentowani uczniowie przygotowali się starannie do tego wyjątkowego konkursu, prezentując różnorodne interpretacje tradycyjnych polskich kolęd i pastorałek.
            Ich występy nie tylko emanowały profesjonalizmem, ale również oddawały głęboko zakorzenioną w kulturze atmosferę świąteczną.

Zespół reprezentujący naszą szkołę zdobył uznanie jury oraz liczne brawa publiczności. Wszyscy uczestnicy dostarczyli niezapomnianych chwil muzycznych, przyczyniając się do tworzenia wyjątkowego klimatu świątecznego. Nasza placówka jest dumna z zaangażowania i talentu swoich uczniów, którzy z powodzeniem rywalizowali z innymi szkołami gminnymi i zostali nagrodzeni:

W kategorii  klas  0-II :  I miejsce Zofia Gugała

W kategorii klas  VI- VIII :  II miejsce Aleksandra Gugała

Ponadto w konkursie wzięły udział również: Aleksandra Wdowiak, Milena Miąsik,
            Alicja Strzępek, Monika Grzebyk

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom a opiekunom dziękujemy za trud włożony w przygotowanie do konkursu.

• Bal karnawałowy

•      Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń i kolorów zabawa. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej  pojawiły się kolorowe postacie z bajek i filmów. Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet zdumienie.  Najlepiej przebrani uczniowie zostali nagrodzeni za pomysłowość i oryginalność. Wszyscy bawili się znakomicie.

Było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy. Dziękujemy  Rodzicom za poświęcony czas i  przygotowanie  pysznego  poczęstunku dla dzieci.

Tegoroczna zabawa karnawałowa w naszej szkole należała do udanych. Wszyscy byli zmęczeni tańcami, ale zadowoleni.